Ordynacja podatkowa 2017

Ujednolicony tekst ustawy z komentarzem ekspertów
Zobacz komentarz do ordynacji podatkowej

Wraz z początkiem 2017 roku obowiązkiem związanym z przesyłaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego zostały objęte kolejne grupy podatników. To jedna ze zmian jakie obowiązuje od początku tego roku. Kolejne nowe regulacje zaczną obowiązywać w marcu i lipcu 2017 roku.
Książka zawiera komentarze ekspertów do najważniejszych zmian w Ordynacji podatkowej, które będą obowiązywać ponadto w tym roku. Wśród zmian, które obowiązują od tego roku warto wspomnieć o objaśnieniach podatkowych, które - podobnie W jaki sposób interpretacje podatkowe - dadzą podatnikom ochronę podatkową. Warto też pamiętać o regulacjach w zakresie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Od 1 marca 2017 r. czeka nas z kolei reforma administracji, która wprowadza zmiany w Ordynacji podatkowej. Kolejne nowe regulacje czekają podatników od 1 lipca 2017 r. w zakresie zastawów skarbowych. Warto sięgnąć po publikację, aby nie przeoczyć żadnych zmian. Publikacja zawiera też ujednolicone przepisy.
Korzystając z książki poznasz najważniejsze zmiany w Ordynacji podatkowej w 2017 roku. Dowiesz się:

- jakie obowiązki mają podatnicy w związku z wdrożeniem JPK,
- jak zmieniły się przepisy dotyczące klauzuli przeciwko unikania opodatkowania i jakie ma to dla Ciebie praktyczne skutki,
- jak interpretacje podatkowe nie dadzą podatnikom interpretacje podatkowe,
- czym są objaśnienia podatkowe i jakie podatnik ma z tego korzyści,
- co nowego czeka podatników z zakresie zastawów skarbowych od 1 lipca 2017 r.